Odkazy na naše meteo stanice      Most pri Bratislave Zliechov Stupava Bratislava - Dúbravka

Tabuľkový prehľad počasia
Lokalita Teplota Vlhkosť Tlak Zrážky Vietor Min / Max Čas merania

Zrážkový radar
Satelitné snímky a synoptická situácia

Naše webkamery

Chcete mať svoju meteorologickú stanicu?
V prípade, ak ste sa rozhodli pre vlastnú meteorologickú stanicu netreba zabúdať na niekoľko základných predpokladov:

 • Mám vhodné podmienky na meranie?
 • Ak chceme dosiahnuť kvalitne namerané údaje, musí sa stanica nachádzať na otvorenom priestranstve s trávnatým povrchom (prípadne povrchom, ktorý reprezentuje prirodzené okolie). Okolie stanice musí byť bez zdrojov umelého alebo akumulovaného zdroja tepla (výduchy klimatizácie, vetracie šachty, asfaltové/betónové plochy a pod.).

  Ak nespĺňate všetky podmienky, nezúfajte. Veľmi radi Vám poradíme a pomôžeme nájsť to najvhodnejšie miesto na vašom pozemku.

 • Je v dosahu elektrická energia?
 • Meteorologická stanica má zanedbateľný odber, avšak ideálne je mať v okolí možnosť pripojenia na elektrickú sieť pre jej napájanie. V prípade, že je elektrická zásuvka nedostupná, vieme dodať aj stanicu napájanú akumulátorom a FV panelom (tzv. solárny panel).

 • Je v dosahu WiFi internetové pripojenie?
 • Nový model meteorologických staníc odosiela namerané údaje cez WiFi internetové pripojenie na portál Meteocentrum.sk a tak je vhodné mať v mieste inštalácie vlastnú WiFi sieť. V prípade, ak bude signál slabý, vieme ho zosilniť použitím zosilňovača signálu. Taktiež v prípade chýbajúceho internetového pripojenia, vieme zabezpečiť WiFi modem s predplatenou kartou od mobilného operátora s dostupným pokrytím v danej lokalite.

  Uvedené podmienky sú najdôležitejšie pre úspešnú montáž a spustenie meteorologickej stanice. V prípade akýchkoľvek detailov ohľadom montáže nás neváhajte kontaktovať na nižšie uvedenej emailovej adrese. A nezabúdajte sme tu pre Vás aj pri výbere vhodného umiestnenia.

  Meteorologická stanica ČičmanyMeteorologická stanica Most pri Bratislave

  Pár slov o nás..
  Celé to začalo v roku 2009, kedy sme si kúpili našu prvú komerčne predávanú meteorologickú stanicu. Prebudila v nás záujem o počasie, meteorologické zaujímavosti a technické riešenia staníc. Postupne sme si začali hľadať spôsoby ako si zostaviť svoju stanicu. Hodiny testovania, hľadania, skladania a spájkovania nás priviedli k nášmu prvému vlastnému prototypu, ktorý zožal úspech aj u ďalších meteonadšencov, a teda v roku 2015 sme už mali 5 namontovaných staníc. Uvedomili sme si, že údaje z našich staníc chceme niekde zobraziť v prehľadnej forme a samozrejme sa o ne podeliť so širokou verejnosťou. Práve preto prišiel na svet portál Meteocentrum.sk. Všetky údaje na portáli Meteocentrum.sk teda pochádzajú výhradne z meteorologických staníc navrhnutých, vyrobených, inštalovaných a naprogramovaných našimi rukami.

  Prečo sú naše stanice presné a obľúbené?

 • lokalita vhodná pre presné meranie jednotlivých prvkov (v niektorých prípadoch najvhodnejšia možná)
 • kalibrované snímače v certifikovanom kalibračnom laboratóriu
 • použitie profesionálnych krytov pre meranie teploty a vlhkosti
 • autodiagnostika nameraných údajov na strane meteorologickej stanice pred ich odoslaním
 • v maximálnej možnej miere "idiot-proof" technika a automatická obnova po chybe
 • poradenstvo pred kúpou aj po kúpe stanice
 • servis s úsmevom aj po montáži☺


 • Vďaka uvedenému vieme zabezpečiť presné a kvalitné merania porovnateľné s profesionálnymi stanicami.

  Pre zvyšujúci sa dopyt po kvalitnom meraní za priaznivé ceny sme začali v roku 2018 ponúkať výrobu a montáž meteorologických staních na objednávku pre všetkých. Objednávky naozaj aj prišli a pokryli sme lokality ako Obyce, Žikava alebo Kozelník, čím sme rok 2018 ukončili s 9timi online stanicami z našej dielne.
  info@meteocentrum.sk

  Prevádzkovateľ portálu Meteocentrum.sk - Mgr. Michal Jachym