Po mrazoch prichádza oteplenie

Tohtoročná jar je nevyspytateľná a už viackrát sme sa mohli presvedčiť, že to tento rok vôbec nemá ľahké. Atypické počasie, ktoré nás trápilo v apríli, pokračuje aj v máji. Neustále sa opakujúce vpády arktického vzduchu a následné nočné mrazy robia poriadne vrásky na čele nejednému záhradkárovi a tiež poľnohospodárom.

Máme však pre všetkých dobré správy. Počasie sa po teplotnej stránke opäť znormalizuje a v dlhodobom výhľade sa už žiadne mrazy nečakajú. Práve naopak, začne nám byť teplo. Naše územie sa ocitne pod vplyvom vysunutej brázdy nízkeho tlaku od západu. Bude k nám teda prúdiť teplejší ale postupne aj vlhší vzduch. Takže nás čaká skôr premenlivý ráz počasia, kedy sa bude slnko striedať s prehánkami a búrkami.

Teploty sa už zajtra dostanú nad +20°C, v najteplejších oblastiach sa pri slnečnom počasí oteplí až do +22°C. Aj v ďalších dňoch budú 20-tky už na dennom poriadku na juhu by sa dokonca mohlo otepliť až na letných +25°C. Od piatkového rána sa výrazne zvýšia aj nočné teploty a to na interval +14 až +9°C, len v dolinách bude o niečo chladnejšie, nuž nechajme sa teda prekvapiť či sa počasie naozaj zletní.

Predpoveď maximálnych teplôt na nedeľu 14.5.2017 nad Európou.
0