Predpoveď: V utorok až 23°C, potom znova chladno

Apríl svojmu prívlastku bláznivý neostane nič dlžný. Len pred pár dňami bolo mnoho lokalít na Slovensku paralyzovaných z extrémneho počasia, kedy nasnežilo od 5 do 25cm nového snehu aj na miestach, kde to nikto nečakal. Veď len taká Bratislava-Dúbravka si pripísala nečakaných 25 cm! Následne na väčšinu nášho územia dorazil mráz, ktorý podľa informácií poškodil odhadom do 25% budúcej úrody. A najbližšie nás čakajú takmer letné teploty.

 

Takto vyzeralo ráno v Bratislave.

 

Aké nás teda čaká počasie počas nového týždňa?

Pondelok: V pondelok ráno je nutné počítať s možnosťou mrazu aj v nížinách, pričom mráz vo výške 2 m očakávame hlavne na Záhorí.  Počasie bude u nás ovplyvňovať presúvajúca sa tlaková výš.  Obloha bude  polooblačná až oblačná a výnimočne zaprší z nejakej tej zatúlanej prehánky.  Maximálne teploty budú dosahovať 13 až 16°C.

Utorok: Naše územie sa bude nachádzať medzi dvoma tlakovými útvarmi, vďaka čomu bude k nám prúdiť teplý vzduch. Sprevádzať ho môže aj silnejší, juhozápadný vietor, Teplote si polepšíme na takmer letných +22°C, a výnimočne až na +23°C.

Grafická predpoveď na najbližšie dni

 

Streda: Brázda nízkeho tlaku vzduchu preruší príjemné teploty a tak treba počas stredy očakávať maximálne teploty len do 18°C. Na mnohých miestách budú prehánky a ojedinele sa môžu objaviť aj búrky.

Štvrtok: Štvrtok bude takmer kópiou stredy. Zamračené počasie spojené s prehánkami s možnosťou búrok. Teploty do 14°C. 

0